Piimapiiling
Näonaha hoolduse üheks kõige füsiloogilisemaks ja säästlikumaks meetodiks on piimakoorimine. Kuna koorimise põhikomponendiks olev piimhape sisaldub meie epidermise rakkudes. Miks säästlik? Kuna see on pindmine protseduur, mis ei kutsu esile naha ärritust ja on hästi talutav.
Milliseid väärtuseid omab koorimine piimhappega?
Piimakoorimist võib teha mitu korda aastas, piiranguid aga protseduuride arvu suhtes, millele allutate oma nahka eluaja jooksul, lihtsalt ei eksisteeri.
Piimakoorimise protseduuri efektiivsus võimaldab oluliselt parandada nahakatete välisilmet, tõsta derma ja epidermise elastsust ja hüdratatsiooni taset.
Piimhappe koorimine on tõeliselt efektiivne suhteliselt noore naha korral, millel puuduvad olulised kosmeetilised defektid. Sel juhul saavutame derma ja epidermise hüdratatsiooni tõusu ja samaaegselt uuendame rakkupuuli ja rakkudevahelise maatriksi elemente.
Piimakoorimise efektid:
Keratolüütiline mõju. Piimhape nõrgendab haakumist ja lagundab seoseid sarvkihi korneotsüütide vahel. Selle tulemusel käivitub epidermis ketendamise protsess, see omakorda aga stimuleerib basaalkihi elemente.
Naha niisutamine. Noortes ja elusates keratinotsüütides (epidermise rakud) sisaldub hulgaliselt niisutavaid faktoreid, hävinenud korneotsüütides — vähe. Niisiis, uuendades epidermist, mõjub piimhape kaudselt naha hüdratatsioonile. Reagendi otsene mõju epidermise niisutamisele aga on seotud sellega, et piimhape ise on niisutava faktori komponendiks.
Naha noorendamine. Piimhape stimuleerib fibroblastide — naha nibikihi rakkude proliferatsiooni ja tormikat tegevust, mis vastutatavad rakkudevahelise maatriksi ja mukopolüsahhariidide (viimaste hulka kuuluvad glükosamiinglükaanid ja täna kosmeetikute seas nii populaarne hülauroonhape) sünteesi eest.
Tänu sellele võib saavutada peente miimiliste kortsude tasandumist.
Lisaks ülalkirjeldatud efektidele osutab piimhape sebostaatilist mõju, omab põletikuvastaseid ja antioksüdantseid omadusi.